Skip to content

Han Tréner thajského boxu a K1

Han

Športová kariéra

Písal sa rok 1999 keď sa Han ako 13-ročný chlapec začal zaujímať o bojové športy, jeho cesta sa začala v miestnom MMA gyme. Postupom času ho však viac fascinovali štýly MuayThai a kickbox, ktorým sa začal pravidelne venovať. Skúsenosti z MMA zápasov a tvrdá škola prvého trénera, ku ktorému dodnes vzhliada s veľkým rešpektom sa zdali veľmi užitočné na jeho úspešnej profesionálnej kariére MMA zápasníka. Neskôr sa stal profesionálnym športovcom – reprezentantom tímu Kyjeva. V rokoch 2003-2008 jeho kariéra nabrala na obrátkach, aktívne sa zúčastnil vyše 75 amatérskych ale aj profesionálnych zápasov v K1 a MuayThai štýle. Pravidelne sa zúčastňoval sparingov so zápasníkmi profi-boxu ťažkej váhy. V roku 2005 sa Han začal venovať trénerstvu bojových umení.

V 2010 roku založil svoj vlastný športový tím Kickboxu a Thajského Boxu, ktorý vyhral veľa národných ale aj medzinárodných majstrovstiev. V 2016 Han prijal pozvanie na pozíciu trénera do nemeckého klubu Kickbox Akademie Heilbronn, kde trénoval profesionálnych zápasníkov.

Od roku 2012 pracoval na pozícií športového manažéra a stal sa viceprezidentom Kyjevského zväzu Kickboxu a Thajského Boxu. Pod jeho vedením bolo zorganizovaných viac ako 20 majstrovstiev či športových podujatí, venoval sa aj činnosti rozhodcu.

V roku 2020 sa stal aktívnou súčasťou Fighting Gymu Bratislava, kde dával skupinové tréningy thajského boxu a kickboxu, momentálne sa venuje najmä súkromným tréningom.